Sa oled siin

Tööraamatut on võimalik sotsiaalkindlustusametile üle anda mitmel viisil

Tööraamatut saad sotsiaalkindlustusametile üle anda kahel viisil - posti teel või ise tuues.

  • Tööraamatu võid saata meile posti teel aadressile Endla 8, 15092 Tallinn. Palun saada koos tööraamatuga meile ka oma kontaktandmed (nimi, isikukood, aadress, e-posti aadress, telefon. Ka see, kas soovid, et tagastame tööraamatu tavalise või tähitud postiga). Võid selleks kasutada meie kodulehel olevat blanketti, mille leiad SIIT (163.56 KB, PDF). Kui oleme tööraamatu kätte saanud, anname sulle sellest teada (kirja teel või helistades).
  • Tööraamatu võid tuua ka meie klienditeenindustesse üle Eesti. Selle vastuvõtmise kohta annab klienditeenindaja oma allkirjaga teatise, kus on kirjas tööraamatu esitamise kuupäev.

Pärast seda kui tööraamatu andmed on registrisse sisestatud saadame tööraamatu sulle posti teel sinu märgitud aadressile tagasi. Koos tööraamatuga saadame ka arvestatud staažiperioodid. Nii saad ise üle vaadata, kas kõik sinu töötamised on arvesse võetud. Küsimuste korral pöördu sotsiaalkindlustusameti poole.

Kui sul tööraamatut ei ole, siis võta palun ühendust sotsiaalkindlustusametiga. Meie klienditeenindaja aitab sind vajalike dokumentide leidmisel ning teeb vajadusel päringud erinevatesse arhiividesse. Sina ei pea ise arhiivi päringut tegema.

Oma töötajate tööraamatuid saavad sotsiaalkindlustusametile esitada ka tööandjad. Tööandjatel palume tööraamatutele lisada nimekirja üle antavate tööraamatute kohta, kus on kindlasti ära märgitud inimese nimi ja isikukood (isikukoodi puudumisel sünniaeg) ja võimalusel töötaja kontaktandmed (e-post, postiaadress ja telefoninumber).

Ootame tööraamatuid neilt, kes veel pensionit ei saa ja kes on töötanud enne 1999. aastat. Vanadus- ja töövõimetuspensioni saajatel tööraamatut esitada vaja ei ole. enne 1999. aastat kogunenud pensioniõiguslik staaž on ainult dokumentaalselt tõendatav ja andmeid eesti.ee-st selle kohta näha pole võimalik. Alates 1999. aastast on kõigile eesti.ee-st näha tema eest arvestatud ja makstud sotsiaalmaks. 

Tööraamatute esitamine on ajalise piiranguta, see tähendab, et tööraamatu esitamisel ei ole lõpptähtaega. Kui soovid, võid tööraamatu tuua alles siis, kui jõuad pensioniikka.