Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

You are here

Meiela Jüri Kodu

Võru maakond
aadress: 
Võru linn Jüri tänav 54
telefon: 
5126696
e-posti aadress: 

 

Inimese enda kodus pakume igapäevaelu toetamise teenust autismispektriga inimesele. Lisaks pakub Toetuskeskus Meiela sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust. Meiela Jüri Kodus osutatakse kahte teenust: kogukonnas elamise ja ööpäevaringset erihooldusteenust. Meiela Jüri Kodu asub Võrumaa Keskraamatukogu ja Võru Noortekeskusega samas majas.  

hoov
Meiela Järve Kodus, aadressil Liiva 21, pakume igapäevaelu toetamise teenust päeva- ja nädalahoiuteenusena. Ruumid asuvad I korrusel, ratastooliga ligipääs tagatud. Teenuse saajate kasutuses on ka tegevustuba, kus saab omavahel suhelda ning teha käelisi tegevusi. Meiela Järve Kodu asub Võru kaunimas linnaosas Tamula järve vahetus läheduses. Mõnesaja meetri kaugusel asub Tamula järve rand ja promenaad. Järve Kodu kogukonnaelanike korteris on ühekohalised toad, avar köök-elutuba, kolm dušši ja neli wc-d (sh inva-wc). Ööpäevaringse teenuse korteris on samuti ühekohalised toad, köök-elutuba, 2 wc/duširuumi sh 1 inva-wc, rõdu. Maja on ümbritsetud aiaga ning hoovis on loodud võimalused koosviibimisteks. Maja küljel rohelisel alal on rajatud pisikese aiamaa, et kasvatada enda lauale rohelist.
Jüri Kodu
Meie kodus on neli magamistuba, söögituba-elutuba ja köök. Meie peres elavad noored kahekohalistes tubades. Meie elanikud on toetatud ööpäevaringselt - tegevusjuhendaja abistab kõikides toimingutes, millega iseseisvalt toime ei tulda. Arsti juurde viime või saadame ja vajadusel oleme protseduuri juures kaasas. Motiveerime ja nõustame minema arsti juurde, hoolime tervislikest eluviisidest ning teeme koostööd võrgustikuga. Maja ümbruses puudub meil oma territoorium, kuid me omame "suveresidentsi" Võru vallas Nõnova külas ja seal on meil suvemajake ning suur kasvuhoone, kus me kasvatame ise tomateid, kurke ning muud rohelist oma lauale. Korraldame grillipidusid ja palju muid üritusi samuti Nõnoval. Oma päevi me sisustame erinevate tegevustega: toimetame Meiela Töö- ja Päevakeskuses Liiva 16a. Keskuses pakume töötamise toetamise teenust ja igapäevaelu toetamise teenust ka väljastpoolt Meiela Kodu noortele. Meiela Töö- ja Päevakeskuse ruumid asuvad I korrusel. Meie tegevusjuhendajad on majas tööpäevadel ja me tegeleme käsitööga – põhiliselt kaltsuvaipade, linikute, kaartide tegemise ning savitöödega. Meie toodangut on võimalik osta kohapeal asuvast poest. Teenuste osutamisel lähtume iga inimese individuaalsetest vajadustest ja suunamisotsuses nimetatud teenuse saamise eesmärgist. Meie eesmärgiks on arendada teenuse saajate võimeid ja leida igaühele võimetekohane töö ning kindlustada igapäevane võimalikult iseseisev toimetulek.
töökeskus