Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kriisihoolduspere ja erihoolduspere

 
 

Kriisihoolduspere teenuse ja kutselise erihoolduspere teenuse pilootprojekt jätkub

Kriisihoolduspere

Kriisihoolduspere pakub ajutiselt perekonnast eraldatud või kriisiolukorda sattunud lapsele turvalise võimaluse viibida perekeskkonnas, kuni selgub lapse edasine pikaajaline elukorraldus.

Kriisihoolduspere peab olema valmis last vastu võtma lühikese etteteatamisega (2 tundi). Lapse peres viibimise ajal tagab kriisihoolduspere lapse põhivajaduste rahuldamise, emotsionaalse toetuse, hariduse jätkamise jms. Kriisihoolduspere teenus kestab kuni 90 päeva, vajadusel lõpliku kohtuotsuse tegemiseni.

Erihoolduspere

Erihoolduspere tagab lühi- või pikaajalise hoolduse või kasvatamise peres spetsiifilise ja suurema hooldusvajadusega lastele. Erihoolduspere teenus on mõeldud lastele, kes vajavad individuaalset pühendumist ja pidevat teadlikku tuge.

Enne kriisihoolduspere või erihoolduspere teenuse pakkumist peab pere läbima Sotsiaalkindlustusameti hoolduspere hindamise ja ettevalmistamise PRIDE eel-koolituse ja traumakoolituse näol. Hindamise ja vajaliku ettevalmistuse läbinud sobivad pered sõlmivad SOS Lasteküla Eesti Ühinguga koostööleppe, mille alusel pere saab peretoe teenust, tuge võrgustikutööga ja tasu.

Teenuse korraldus

2020. aastal alguse saanud kriisihoolduspere teenuse ja erihoolduspere teenuse projekt jätkub 2022. aastal. Läbiviidud hanke tulemusena jätkab teenuste osutamise koordineerimist ja peredele toe pakkumist SOS Lasteküla Eesti Ühing.

Lapse paigutamiseks perre pilootprojekti raames sõlmib kohalik omavalitsus koostööleppe, millega võtab endale teatud kohustused rahastuse ja tegevuste (perega suhtlemine jm võrgustikutöö) osas.

Projektis osaleb 3 kriisihooldusperet (Lääne-Virumaal, Viljandimaal ja Põlvamaal) ja 3 erihooldusperet (Tallinnas, Ida-Virumaal ja Põlvamaal) ning 11 kohalikku omavalitsust (Kohtla-Järve linn, Väike-Maarja vald, Haljala vald, Põltsamaa vald, Tallinn, Viljandi vald, Märjamaa vald, Põlva vald, Tartu linn, Põhja-Sakala vald, Mustvee vald).

Projektiga ootame liituma uusi kriisihooldusperesid, erihooldusperesid ja kohalikke omavalitsusi. Projekt kestab vähemalt 2022. aasta lõpuni.

Kui oled huvitatud, võta julgesti ühendust!

Loe kogemuslugu: Kriisihoolduspere ema: Laps tuleb mõnikord öösiti ja katsub mind, et veenduda, et ma olen alles

Kontaktid:

Elmet Puhm
SOS Lasteküla Eesti Ühing
[email protected]
5814 7797
Agnes Kulmar
Sotsiaalkindlustusameti asendushoolduse peaspetsialist
[email protected]
5886 8116