Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kriisihoolduspere ja kutseline erihoolduspere

 
 

Kriisihoolduspere teenuse ja kutselise erihoolduspere teenuse pilootprojekt

Kriisihoolduspere

Kriisihoolduspere pakub ajutiselt perekonnast eraldatud või kriisiolukorda sattunud lapsele turvalise võimaluse viibida perekeskkonnas, kuni selgub lapse edasine pikaajaline elukorraldus.

Kriisihoolduspere peab olema valmis last vastu võtma lühikese etteteatamisega (2 tundi). Lapse peres viibimise ajal tagab kriisihoolduspere lapse põhivajaduste rahuldamise, emotsionaalse toetuse, hariduse jätkamise jms. Kriisihoolduspere teenus kestab kuni 90 päeva.

Erihoolduspere

Erihoolduspere tagab lühi- või pikaajalise hoolduse või kasvatamise peres spetsiifilise ja suurema hooldusvajadusega lastele. Erihoolduspere teenus on mõeldud lastele, kes vajavad individuaalset pühendumist ja pidevat teadlikku tuge.

Enne kriisihoolduspere või erihoolduspere teenuse pakkumist peab pere läbima Sotsiaalkindlustusameti ja Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatud hindamise ja ettevalmistamise PRIDE eel-koolituse ja traumakoolituse näol.

Lapse paigutamiseks perre pilootprojekti raames sõlmib kohalik omavalitsus koostööleppe, millega võtab endale teatud kohustused rahastuse ja tegevuste (perega suhtlemine jm võrgustikutöö) osas.

Teenuste osutamist koordineerib ja peredele pakub tuge SOS Lasteküla Eesti Ühing.

Projekt kestab vähemalt 2021. aasta lõpuni. 18.02.21 seisuga on projektis osalemas 4 erihooldusperet (Põlvamaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Valgamaal) ja 2 kriisihooldusperet (Lääne-Virumaal ja Viljandimaal) ning 10 KOVi.

Võimalus on liituda veel kahel kriisihooldusperel ja ühel erihooldusperel. Kui oled huvitatud, võta julgesti ühendust!

Lisainfo:

 

Kontaktid:

Elmet Puhm
SOS Lasteküla Eesti Ühing
Elmet.Puhm@sos-lastekyla.ee
5814 7797

Agnes Kulmar
Sotsiaalkindlustusameti asendushoolduse peaspetsialist
Agnes.Kulmar@sotsiaalkindlustusamet.ee
5886 8116