Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Maarja Küla

Põlva maakond
aadress: 
Haavassaare 1, Kiidjärve küla, Põlva vald, Põlvamaa
telefon: 
55999645
e-posti aadress: 

 

Meil Maarja külas on elu keset metsa ja imelist loodust. Meie juurde saab tulla bussiga. Külas on kuus peremaja. Igas majas elab 6-8 elanikku. 

söögituba
Töötamine on külas au sees. Meil on savitöö, puidutöö, vaibatöö, käsitöö, aiatöö, haljastustöö võimalused. Kui oled tubli ja osav, sõlmib juhataja Sinuga töölepingu ja Sa saad oma töö eest palka. Soovi korral aitame leida töö väljaspool küla. Tegevusjuhendajad on külas ööpäevaringselt. Nad on Sinu küsimuste jaoks olemas, toetavad hea sõnaga ja meil on kombeks teha kõike koos. Töiseid tegevusi juhendavad oma ala meistrid. Maarja külas töötab rehabilitatsioonimeeskond. Ja lisaks sellele on meil vabatahtlikud, kes korraldavad vahvaid tegevusi. Kui jääd jänni küünte eest hoolitsemisega, siis on küünte hooldus tagatud. Arusaamatused räägime lahti omavahel tegevusjuhendajate abiga. Kui jääd haigeks, siis toetavad Sind tegevusjuhendajad ja Maarja küla meditsiiniõde. Kui haigus osutub tõsisemaks, siis pöördume koos perearsti poole. Iga pere valmistab ise süüa ja arvestab just Sinu vajadustega (dieedid, eritoidud). Sa saad olla Sina ise. Saad ise oma elu üle otsustada ja elada mõnusat elu. Tegeled oma huvialadega. Püsid terve ja oled aktiivne. Me usume, et mida iseseisvam on inimene, seda õnnelikum ta on. Me toetame Sinu unistusi. Saad maailma asju arutada kaaslastega suud puhtaks ja vahva grupi koosolemistel. Me järgime Eestis olemasolevaid kvaliteedi- ja CARe metoodika põhimõtteid
Maarja Küla
Elada on võimalik nii üksi kui kahekesi toas. Iga elanik seab oma toas sisse isiklikud asjad. Üldruumides on koos aja veetmiseks televiisor, saab muusikat kuulata ja lauamänge mängida. Igal söögikorral koguneb majapere suure laua ümber. Majas on duširuumid ja lisaks on külas saun. Sinu pere ja sõbrad on oodatud külla kokkulepitud ajal. Niisamuti saad Sina külastada oma peret ja sõpru. Meie küla pere on sõbralik ja toetav. Küla elanikud korraldavad oma elu ise. Külas on tööpereliikmed, kes vajadusel toetavad. Ühiselt teeme süüa, hoiame korras oma maja ja selle ümbruse, toimuvad talgupäevad. Iga aasta käime suvepuhkusel ja väljasõitudel. Me armastame matkata ja jalutada Taevaskoja-Kiidjärve matkaradadel. Saad osaleda näiteringis, muusikaringis, tsirkuseringis, kunstiringis. Me teeme trenni ja osaleme Eriolümpia võistlustel. Suvisel ajal käime ujumas Kiidjärvel, talvel Põlva ujulas. Põlvas saad käia ka poes, kui tahad taskuraha tuulutada. Kord aastas käime ööklubis tähistamas Maarja küla sünnipäeva. Küla elu saad edendada külaseltsi tegemistes. Räpina Aianduskooli abiaedniku õpperühm õpib Maarja külas. Kui tahad õppida puhastusteenindaja abiks, köögitöölise abiks või puidupingi töölise abiks, siis tule tutvu nendega Urvaste õpperühmas.
tsirkus