Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Liikva Päikesekodu

Harju maakond
aadress: 
Varsa tee 16, Liikva, 76921 Harju maakond
telefon: 
5211261
e-posti aadress: 

SA Liikva Päikesekodu osutab igapäevaelu toetamise teenust päeva- ja nädalahoiuteenusena, kokku on teenuskohti 40-le inimesele. Päikesekodu elanikeks on suure toetusvajadusega autismispektrihäire, intellektipuude või Downi sündroomiga noored. Teenust osutatakse 10-kohalistes peremajades. Igal elanikul on peremajas oma tuba, ühiselt kasutatakse avatud köögiga elutuba, tualettruume, pesukööki ja terrassi. Peamajas on lisaks ühiseks kasutamiseks kõikidele elanikele saal, saun, pesumaja, savitöö ja käsitöötuba.

Meie tegevusjuhendajad ehk tööpere jaguneb töölaadsete tegevuste juhendajateks ja eluvaldkonna juhendajateks. Mõlemal tegevusjuhendajal on suur roll igapäevase elu normaalseks ja sujuvaks korraldamiseks. Eluvaldkonna tegevusjuhendajad toetavad, õpetavad, juhendavad ja suunavad meie noori majades toimuvates tegevustes ning saadavad vajadusel ka väljaspool maja. Töövaldkonna tegevusjuhendajad on meistrid omas valdkonnas ja valmistavad ette kõik töölaadsed tegevused noortele, juhendavad ja õpetavad elanikke töö tegemisel.

Liikva Päikesekodu tiik ja viljapuuaed

Kodusarnase teenuse korralduse ja normaliseerimise printsiibist lähtuvalt teeme kõik koos ära majapidamistööd, et kinnistada ja säilitada varasemalt selgeks õpitud oskusi toidu valmistamise, laua katmise ja koristamise, pesu pesemise, oma toa ja üldruumide korrashoiu valdkonnas. Pärastlõunase aja sisustame ühistegevustega, näiteks käime väljasõitudel, jalutame metsas, tähistame tähtpäevi, laulame ja tantsime ning tegeleme kaunite kunstidega.

Kõikides tegevustes on noored koos tegevusjuhendajatega, päev on mitmekülgselt ja huvitavalt sisustatud, iga inimese soove ja eripärasid on arvestatud. Kohandatud teenuskeskkond, selge ja arusaadav päevaplaan, kaasaegsed kommunikatsioonivahendid ja -meetodid, jõukohane ja huvitav tegevus, tagatud on vajalik juhendamine ja tugi – see kõik on Liikva Päikesekodus olemas, et noored tunneksid end turvaliselt ja hästi. Suur rõõm on näha meie elanike silmis sära – rõõmuga tullakse teenusele ja osaletakse kõikides jõukohastes tegevustes.  

Liikva Päikesekodu tuba

Päevasel ajal on igas peremajas tööl 2 tegevusjuhendajat ja öisel ajal 1 tegevusjuhendaja. Kõik tegevusjuhendajad on läbinud või läbimas 260 tunnist tegevusjuhendajate koolitust. Pärast tegevusjuhendaja koolituse läbimist saavad kõik töötajad 40 tunnise täiendkoolituse tööks sügava liitpuudega isikutega. Kõikidel töötajatel on läbitud esmaabi väljaõpe, vaikuseminutite baaskoolitus ja meeskonnatöö koolitused. Pidev eneseareng ja -täiendamine on kvaliteetse teenuse osutamiseks väga olulised.

Päikesekodu päevaplaan on sisustatud erinevate tegevustega. Igas päevas on tubaseid tegevusi ja õues viibimise aega. Töölaadsete tegevuste raames on võimalik hoolitseda alpakade, hobuste ja kitsede eest puhastades nende ruume ning õueterritooriumi, pannes söögikraami või neid silitades. Samasugust hoolt ja tähelepanu vajavad kalatiigis ujuvad värvilised koi kalad. Igapäevast korrastamist vajab 383 viljapuuga spiraalse jalutusrajaga aed, männimetsas asuv kiikumis- ja grillimisala, majade ümber asuvad õueterritooriumid ja sissesõiduteed. Jõukohast meelepärast töölaadset tegevust jagub kõikidele meie elanikele. Tubastest tegevustest pakume juhendamisel savitööd ja käsitööd. Mõlemad tegevused arendavad peenmotoorikat, püsivust, edendavad sotsiaalsust ja pakuvad põnevaid elamusi.