Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

116 006 - Ohvriabi kriisitelefon

 • Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi kriisitelefon 116 006

  annab kiiret abi inimestele, kes on langenud süüteo, hooletuse või halva kohtlemise ohvriks või on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku või seksuaalset vägivalda. Teenus on helistajale tasuta ning abi on tagatud ööpäevaringselt. Ohvriabi kriisitelefonile helistaja võib soovi korral jääda anonüümseks. Abi osutatakse eesti, vene ja inglise keeles.

 • Kui helistada ei ole võimalik

  või kui inimene ei soovi telefoni teel enda murest rääkida, saab pöörduda abi saamiseks ka palunabi.ee lehele, kus ohver saab nõu ja abi küsida veebivestluse kaudu. Ka ohvrite veebinõustamine töötab ööpäevaringselt ja kolmes keeles.

 • Ööpäevaringne kriisinõustamine telefoni ja veebi teel

  aitab kindlasti enamatel ohvritel jõuda neile vajaliku abini. Näiteks saavad kannatanud politseipatrulli juuresolekul või pärast nende lahkumist võtta ühendust kriisitelefoniga, et saada esmast nõustamist ja leppida kokku kohtumine ohvriabitöötaja juures.

 • Iga päev kell 16–20 saab ohvriabi kriisitelefonile 116 006 pöörduda ukraina keeles. Telefoni võtavad vastu ukrainakeelsed psühholoogid. Muul ajal on võimalik samal numbril helistades kokku leppida ukrainakeelne nõustamine endale sobival ajal. Nõustamine toimub telefoni või video teel.

 • Välismaalt saab Eesti ohvriabi kriisitelefoni kätte numbril +372 614 7393

 • Kõik pöördumised salvestatakse.