Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Pensioninõustamine

Pensionisüsteemi muudatuste tõttu tekitavad tuleviku sissetuleku teemad inimestes üha rohkem küsimusi. Sotsiaalkindlustusameti pensioninõustajad aitavad soovijatel Eesti pensionisüsteemi paremini mõista ja teha tulevaseks pensionipõlveks teadlikke valikuid.

Tasuta infotunde nii individuaalselt kui ka rühmadele viivad läbi sotsiaalkindlustusameti pensioninõustajad Agne Kiviselg ja Gunnar Gabriel Einlo.

pensionär saab nõu

 

Personaalne pensioninõustamine

Kas soovid teada, kuidas valmistuda pensionipõlveks paremini ja teadlikumalt? Sul on küsimusi oma tulevaste pensionivõimaluste kohta? Tahad paremini mõista, kuidas su pensionisumma on kujunenud ja mis on seda mõjutanud?

Kui soovid rääkida neil või muudel pensioniteemadel meie pensioninõustajatega, anna oma soovist teada meie iseteenindusportaali suhtluse kaudu või kirjuta meiliaadressile [email protected].

Kui sul on konkreetseid küsimusi või erisoove, anna meile ka neist teada. Seejärel saame kokku leppida pensioninõustamise sobiva aja ja viisi.  

 

Pensioninõustamine kollektiivile

Sotsiaalkindlustusameti pensioninõustajate tasuta infotunde on võimalik tellida ka kollektiivile.

Infotunni raames anname ülevaate Eesti pensionisüsteemist kõigi kolme pensionisamba vaates. Räägime lahti peamised pensioni puudutavad viimase aja muudatused ning jagame praktilist infot, kust ja kuidas leida oma isiklikke pensioniandmeid. Jagame näpunäiteid, kuidas arvutada tulevase pensioni suurust, ja arutleme, millele tasub mõelda, et tagada endale võimalikult muretu pensionipõlv.

Infotund kestab ligikaudu poolteist tundi (ettekanne 45–60 minutit, ülejäänud aeg küsimusteks-aruteluks).

Soovi korral saame keskenduda põhjalikumalt ka mõnele konkreetsele teemale (eripensionid, erivajadustega inimeste pension jms).

Osalejate arv ei ole piiratud.

Kui soovid meie pensioninõustajate huvitavat ja kasulikku infotundi oma kollektiivile, anna oma soovist teada e-posti aadressil [email protected].

Seejärel saame kokku leppida pensioninõustamise sobiva aja ja viisi.  

Kuula ka pensionisüsteemi tutvustavat taskuhäälingut.