Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Abivahendi ettevõttele

Selleks, et abivahendi vajajad saaksid abivahendeid Sinu ettevõttest soetada riigipoolse soodustusega, esita taotlus sotsiaalkindlustusametiga lepingu sõlmimiseks (35.14 KB, DOCX). Lepingu tingimuste ja lisadega tutvu allpool.

Oluline info! 01.01.2020 jõustus sotsiaalhoolekande seadus § 55 lõige 2, mille kohaselt peab abivahendi müüja ja/või üürija tagama ettevõtte igas müügipunktis vähemalt ühe spetsialisti, kellel on abivahendi spetsialisti kutsetunnistus või sellega võrdsustatud spetsialisti (tegevusterapeut, füsioterapeut, proviisor, farmatseut, audioloog, optometrist) olemasolu. Antud nõue kehtib nii uutele ettevõtetele, kui ka nendele ettevõtetele, kes on täna juba meiega lepingu sõlminud. Nõuetele vastavust kontrollib Sotsiaalkindlustusamet juba lepingut sõlmides. Abivahendi spetsialisti kutset annab välja Eesti Tegevusterapeutide Liit ning kutse taotlemise kohta saad lugeda nende kodulehelt. Info selle kohta, milliseid tooteid saavad müüa või üürida abivahendi spetsialisti kutsega võrdsustatud spetsialistid on leitav abivahendite loetelust

Pane tähele! Abivahendi ettevõttel on kohustus abivahendi kasutajale või tema esindajale selgitada, millised on abivahendi õiged ja eesmärgipärased kasutamise tingimused, kuidas abivahendit hooldada ning millised on abivahendiga seotud ohutingimused. Üüriteenusel oleva abivahendi osas tuleb inimesele selgitada ka hoolduse tingimusi ja sagedust. Samuti on abivahendi ettevõttel kohustus abivahendit inimesele sobitada ja vajadusel kohandada.

Oleme loonud hinnapakkumiste vormid manuaalsetele ja elektrilistele ratastoolidele, invarolleritele, proteesidele, ortoosidele, kuulmisabivahenditele, surverõivastele ja varuosadele, et lihtsustada hinnapakkumiste koostamist. Samuti on kasutusel üldvorm teiste abivahendite jaoks. Hinnapakkumiste vormid leiad allpool.

Küsimuste korral aitavad:

Merlin Veinberg nõunik 5305 9218 (lepingulised küsimused) merlin.veinberg@sotsiaalkindlustusamet.ee
Reelika Dampf peaspetsialist 5380 5089 (tehingute aruanded ja arved) reelika.dampf@sotsiaalkindlustusamet.ee