Arendame perede seiresüsteemi
Sotsiaalkindlustusamet töötab välja seiresüsteemi, et kaardistada lapsendaja- ja hooldusperede vajadused.
Pered, kes kasvatavad teistest vanematest sündinud lapsi, võivad eri eluetappidel vajada tuge. Eelkõige on oluline avatud ja siiras suhtlus spetsialisti ja pere vahel. Et saada aga järjepidev ülevaade sellest, millised on perede tegelikud ootused ja vajadused pärast lapse perre tulekut, tuleb peredelt koguda süsteemset tagasisidet. Sellise süsteemi väljatöötamiseks ja juhise koostamiseks sõlmis sotsiaalkindlustusamet hanke tulemusel lepingu Sihtasutusega Poliitikauuringute keskus PRAXIS.
SA Praxis uurib välisriikide praktikat, viib läbi intervjuud lapsendaja- ja hooldusperedega, kohalike omavalitsuste lastekaitse- või sotsiaaltöötajatega ja peresid toetavate MTÜ-dega üle Eesti ning analüüsib saadud andmeid. Töö tulemusena valmib juhis, mis aitab nii kohalikel omavalitsustel kui ka sotsiaalkindlustusameti spetsialistidel perede vajadusi märgata ja õigeaegselt sobivaid teenuseid pakkuda. Lõppraport peaks valmima sügisel 2020
Rohkem infot saab sotsiaalkindlustusameti asendushooldustalituse spetsialistilt Agnes Kulmarilt (agnes.kulmar@sotsiaalkindlustusamet.ee, 5886 8116).
Veel uudiseid samal teemal
Lapsendaja vanemahüvitis – uus vanemahüvitise liik, mida võivad taotleda ka hoolduspered
Tänavu 1. aprillil jõustusid mitmed olulised muudatused vanemahüvitiste ja -puhkuste osas. Muudatuste eesmärk on pakkuda peredele laste kasvatamiseks senisest veelgi rohkem tuge ja paindlikkust.
Kuldne Kartul 2021 galal tunnustati asendushoolduse valdkonna parimaid
Eesti Asenduskodu Töötajate Liit (EATL) andis kaheksandat korda välja Kuldseid Kartuleid. Sündmuse eesmärgiks on tunnustada asendushoolduse valdkonna parimaid. Aasta teoks tunnistati kampaania „Laps on pereootel“, mille eest pälvis Kuldse Kartuli Nadežda Leosk Sotsiaalkindlustusametist.