Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kas katkisest kodust tulles on võimalik terveks jääda või terveks saada? ETV dokksari „Koduteel“ tutvustab pere hoolest ilma jäänud noorte lugusid

kiik
Joonistas Lyza Jarvis / ERR

Alates 28. novembrist on esmaspäeviti kell 20.00 ETV eetris uus dokumentaalsaatesari „Koduteel“, mis tutvustab asendushooldusel kasvanud laste ja noorte ning neid ümbritsevate täiskasvanute raskeid, ent südamlikke lugusid. Saatejuht Christel Karits, režissöör Hanna Šein-Meier, toimetaja Teet Teder, produtsent Olga Hartšuk, idee autorid Jevgenia Volohhonskaja ja Tatjana Gassova.

 

Filmid on üles ehitatud inimeste isiklikele lugudele. Saatesari koosneb neljast osast, esimene neist kannab pealkirja „Pääsemine kriisist“ ja räägib loo Merlinist, kelle elu sünnikodus lõppes juba 8aastaselt ning täiskasvanuks kasvas ta SOS Lastekülas, kus leidis inimese, keda siiani emaks kutsub. Veel räägib oma loo kriisihoolduspere ema Ene, kes on avanud oma kodu eluohtlikesse olukordadesse sattunud lastele. Järgmised osad on ETV eetris 5., 12. ja 19. detsembril samal ajal.

„Selle liigutava sarjaga soovime julgustada inimesi mõtlema võimalusele pakkuda hoolt ja armastust lastele, kes ei saa kasvada oma pere rüpes,” selgitab sotsiaalkindlustusameti laste heaolu osakonna nõunik Nadežda Leosk. Vaatajad saavad teada, milliste rõõmude ja väljakutsetega seisavad silmitsi inimesed, kes pakuvad lapsele kodu ja hoolt ning kuidas asenduskodus üles kasvanud lapsed oma elu edaspidi iseseisvalt elavad.

Saated on valminud Eesti Rahvusringhäälingu ja Sotsiaalkindlustusameti koostöös. Projekti toetab ESF projekt „Asendushoolduse kvaliteedi tõstmine“.

2021. aasta detsembri lõpus jõudis ETV+ eetrisse esimene osa dokumentaalsarjast „Koduteel“ („Домой“). Filmid olid vene keeles eestikeelsete subtiitritega ja neid saab näha järelvaadata siin: hoolduspere.ee.

 

Veel uudiseid samal teemal

hoolduspere logo
16.11.2022

Seminar „Vanemate hoolest ilma jäänud laps – mis on tema seljakotis ja mida sellega peale hakata?“

Mida vajab vanemate hoolest ilma jäänud laps? Mida teha, et pereootel laps jõuaks armastavasse ja hoolivasse perre? Kuidas seda last edasises elus aidata ja toetada? Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse 17. detsembril TLÜ-s toimuval seminaril.

hoolduspere
27.09.2022

Uued kriisihoolduspered Lääne-Harju ja Toila vallas

Kriisihoolduspere pakub ajutiselt perekonnast eraldatud või kriisiolukorda sattunud lapsele turvalist võimalust viibida perekeskkonnas, kuni selgub lapse edasine pikaajaline elukorraldus.