Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kaugtõlketeenust saavad uuest aastast kasutada ka kuulmispuudega lapsed ja eakad

23.12.2020 | 11:05

Uudis
    • Jaga

kaugtõlketeenus 2021. aastast ka kuulmispuudega lastele ja eakatele

Uudis eesti viipekeeles

 

Sotsiaalkindlustusamet jätkab ka uuel aastal kaugtõlketeenuse pakkumist kuulmislangusega viipekeelsetele inimestele. Kui seni pakuti teenust vähenenud töövõimega inimestele, siis uuest aastast teenusesaajate ring laieneb ning teenust saavad kasutada ka lapsed ja eakad.

Kaugtõlke kasutamiseks ei tule eelnevalt aega broneerida, mistõttu on teenust mugav kasutada just siis, kui selleks vajadus tekib. „Hea meel on selle üle, et uuest aastast saavad tasuta kaugtõlketeenust kasutada ka kuulmispuudega lapsed ja eakad. Kliendid on seda juba ammu oodanud,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti tõlketeenuse projektijuht Sandra Laurimaa.

Kaugtõlketeenus on eelkõige mõeldud kiirete igapäevaelu asjade ajamiseks ning teenust saab maksimaalselt kasutada kuni 30 min korraga. „Tõlget on võimalik kasutada väga erinevates olukordades, näiteks arsti juurde aja broneerimiseks, ametiasutustega suhtlemiseks, tööl, koolis, poes või apteegis kiireks suhtluseks, kus iganes vajadus tekib. Vaja on ainult interneti ühendust, nutiseadet ning Skype´i,“ rääkis Laurimaa. 

Eestis on kuni 1500 inimest, kes vajavad kuuljatega suhtlemiseks regulaarselt viipekeeletõlgi abi. Kaugtõlketeenuse osalised ei pea asuma samas ruumis. Tõlgiga kontakti saamiseks on vaja internetiühendust ja veebikaameraga arvutit või nutiseadet.

Kaugtõlketeenust pakutakse Skype’i vahendusel ja seda saab kasutada esmaspäevast reedeni kella 9–17ni ning laupäeviti kella 10–16ni.

Kaugtõlketeenust pakuvad Tartu Viipekeeletõlgid MTÜ ja Viipekeeletõlkide OÜ. Teenuse saamiseks tuleb Skype’is üles otsida kasutaja nimega „kaugtõlge“. Kurtidele on teenus tasuta.

Lisaks pakub sotsiaalkindlustusamet vähenenud töövõime ja kuulmislangusega inimestele kirjutustõlketeenust. Teenuse ajal on tõlk inimese kõrval ning sisestab kuuldava teksti ekraanile, kust teenust vajav inimene seda lugeda saab.

Tõlketeenuseid rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist (ESF).

 

Lisainfot kaugtõlke ja kirjutustõlke kohta leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.