Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Muutsime kahjuhüvitise saajatele täiendava ravimihüvitise saamise mugavamaks

roosad tabletid
Täiendava ravimihüvitise saamine muutus lihtsamaks. Foto: pexels.com

2019. aasta jaanuarist maksab sotsiaalkindlustusamet kahjuhüvitise saajatele täiendavat ravimihüvitist igakuiselt kindla summana. Kuludokumente, mis üldjuhul on apteegi arved, enam esitama ei pea.

Täiendava ravimihüvitise piirmäär kahjuhüvitise saajale on 8,50 eurot kuus ehk 102 eurot aastas. „Varem pidid kahjuhüvitise saajad täiendava ravimihüvitise saamiseks sotsiaalkindlustusametile ostetud ravimite kohta apteegi arveid esitama. Sellest aastast ei ole kuludokumente enam vaja esitada, amet maksab igale kahjuhüvitise saajale, kes on teinud ravimihüvitise taotluse, igakuiselt kindla summa,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Milvi Haitov.

Täiendava ravimihüvitise taotlus ja apteegi arve tuleb esitada vaid esmakordsel taotlemisel. Taotluse leiab ameti kodulehelt (248.34 KB, PDF).

Kui aasta lõpul selgub, et kulutused retseptiravimitele olid suuremad, kui sotsiaalkindlustusameti poolt hüvitatud 102 eurot, on inimesel õigus esitada täiendav ravimihüvitise taotlus.

Kahjuhüvitisi ja täiendavat ravimihüvitist maksab sotsiaalkindlustusamet iga kuu 12-ndal kuupäeval. Kahjuhüvitisi maksab riik tööõnnetuse või kutsehaiguse tõttu tervisekahju saanud inimesele, kelle tervisekahjustuse tekkimises süüdi olev tööandja on ilma õigusjärglaseta likvideeritud. Neid inimesi on orienteeruvalt 1700, neist umbes 230 on täna taotlenud ka täiendavat ravimihüvitist.