Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Pensionikalkulaator näitab nüüd ka pensioni tulevikuväärtust

pensionikalkulaator
Pensionikalkulaator näitab nüüd ka pensioni tulevikuväärtust
Algav aasta annab inimestele võimaluse teha mitmeid pensioni puudutavaid valikuid, nagu millal jääda vanaduspensionile ning millal ja kuidas kasutada II sambasse kogunenud raha. Kõik need otsused mõjutavad ka tulevase pensioni suurust.
 
Sotsiaalkindlustusameti veebilehel pension.sotsiaalkindlustusamet.ee on juba mitu kuud olnud pensionikalkulaator, mis võimaldab inimesel teada saada, millal tal on võimalik pensionile jääda ja kui suureks pension kujuneb. Nüüd on kalkulaatoril ka lisafunktsioon, millega saab arvutada pensioni tulevikuväärtust.
 
Tulevikuväärtuse arvutamisel arvestab kalkulaator inflatsiooni ning II ja III samba fondide tootlusega. Lisaks saab oma kõikide sammaste andmeid täpsustada ning lisada ka erineva töökoormusega perioode.
 
Üldreegel on, mida kauem inimene pensioniks kogub ja edasi töötab, seda suuremaks kasvab tema erinevatest sammastest koosnev pension. Kalkulaatori kaks vaadet, tulevane pension tänases väärtuses ja tulevikuväärtuses, on inimesele abiks, et pensioni planeerimisel teha enda jaoks kasulik ja läbimõeldud otsus.
 
Tulevikuväärtuse kalkulaator valmis koostöös soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei, Tartu ülikooli ja TalTech’iga teadus- ja rakendusprojekti InWeGe (Income, Wealth, Gender) raames ning on rahastatud ELi õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programmist (2014-2020).