Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Raskustes peredele tuleb appi lahendusringi meetod

lahendusring
Raskustes peredele tuleb appi lahendusringi meetod

Sotsiaalkindlustusamet ja Ennetustegevuse Keskus pakuvad pilootprojekti raames võimalust kasutada laste heaolu parandamiseks pere lahendusringi (PLR) meetodit.

Pere lahendusring on koosolek, kus lapse heaolu tagamiseks koguneb laiem perevõrgustik, et langetada koos otsuseid ja koostada tegevusplaan lapse elu edasiseks korraldamiseks. Plaanist leiab pereliikmete kokkulepped ja tegevused, millega tagatakse lapse turvalisus ja heaolu. Murekohtade lahendamisel tuginetakse lapse jaoks oluliste inimeste oskustele, tugevustele ja isiklikele teadmistele. Kogu protsessi juhib väljaõppe saanud koordinaator, kes vastutab pere ettevalmistamise ja lahendusringi kohtumise läbiviimise eest.

Kohalikud omavalitsused ja asendushooldusteenuse osutajad saavad last PLR teenusele suunata, et:

  • tagada lapse heaolu ja ennetada perest eraldamist;
  • leida perest eraldamise korral lähiringist hooldaja ning vältida seeläbi institutsionaalset hooldust;
  • korraldada asendushooldusel olevate laste suhtlust bioloogiliste vanematega;
  • lahendada muid juhtumeid asendushooldusel.

Lisainfo info@ennetuskeskus.ee


* Koostööprojekti raames saab teenusele suunata augustist novembrini 2021. Suunatavate juhtumite arv on piiratud.

Veel uudiseid samal teemal

SEB Heategevusfondi hobistipendium ootab taotlusi
13.09.2021

SEB Heategevusfondi hobistipendium ootab taotlusi

Avatud on SEB Heategevusfondi hobistipendiumi programmi sügisene taotlusvoor. Stipendiumi antakse välja kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. 2021. aastal on hobistipendiumi fondi suurus 20 000 eurot.

Stipendium aitab soetada hobiga seotud varustust, katta laagris või võistlustel osalemise tasu ja maksta huviringi või treeningu osalustasu.

SEB Heategevusfondi õppestipendium ootab taotlusi
13.09.2021

SEB Heategevusfondi õppestipendium ootab taotlusi

Taas on avatud SEB Heategevusfondi õppestipendiumi programmi sügisene taotlusvoor. Stipendiumi antakse välja kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. 2021. aastal on õppestipendiumi fondi suurus 60 000 eurot.

SEB Heategevusfondi õppestipendiumi programmi on oodatud kandideerima kõik 15–25aastased noored, kes jätkavad stipendiumi taotlemise hetkel õpinguid põhi-, kesk-, kutse- või kõrghariduses ning viibivad asendushooldusel (asendus- või perekodus, hooldus- või eestkosteperes) või on sealt ellu astunud või viibivad taotlemise hetkel järelhooldusel, tugiisikuteenusel või turvakoduteenusel.