Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tugiteenused peredele 2021. aastal

Anna Vorobjova
Anna Vorobjova

2021. aastal rahastatakse jätkuvalt hooldus-, eestkoste- ja lapsendajaperedele mõeldud tugiteenuseid Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest ning teenused on peredele tasuta kättesaadavad üle Eesti. Peredel on endiselt võimalik osaleda tugigruppides, saada psühholoogilist nõustamist või mentori tuge.

Uuendusena on lisandunud peretoe teenus, mis tähendab, et pere saab omale kindla kontaktisiku (peretoetaja), kes suhtleb perega regulaarselt ning aitab võimalikke probleeme ennetada ja lahendada. Koostöö peretoetajaga annab kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale ka suurema kindlustunde, et lapsel ja perel on olemas piisav tugi ja turvatunne ning lapse heaolu on tagatud. Peretoe teenuse sisu kohta vaata lähemalt siit. (PPTX)

Peretoe lepingu aluseks on koostöölepe. See võib olla kas kolmepoolne (pere, teenust osutav organisatsioon ja KOV) või kahepoolne (pere ja teenust osutav organisatsioon). Koostööleppe näidisega saab tutvuda siin (DOCX).

Eelkõige näeme, et peretoetaja võiks olla abiks uutele peredele, kes saavad alles lapse endale perre ning samuti neile peredele, kes juba last kasvatavad ning sel teel on tekkinud raskused. Julgustame peretoe teenust kasutama, et pered tunneksid ennast kindlalt, probleeme oleks võimalik ennetada ja lapsed saaksid järvepidevalt hoolivas perekeskkonnas kasvada!

Kõigil meie teenuseosutajatel on meeskonnas kogenud peretoetajad. Täpsema info saamiseks võtke ühendust tugiteenuste osutajatega:

Põhja piirkonnas (Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa)

 

Lõuna piirkonnas (Tartumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Valgamaa, Põlvamaa, Võrumaa)

MTÜ Oma Pere ja SOS Lasteküla Eesti Ühing www.omapere.ee, tel 5689 0150

Lääne piirkonnas (Pärnumaa, Läänemaa, Saaremaa, Hiiumaa)

MTÜ Igale Lapsele Pere www.kasupered.ee, tel 5041 330 (eesti, inglise), 5770 5477 (vene k)

Ida piirkonnas (Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa)

MTÜ Igale Lapsele Pere www.kasupered.ee, tel 5041 330 (eesti, inglise), 5770 5477 (vene k)

 

Sotsiaalkindlustusametis on perede tugiteenuste koordinaatoriteks:

Anna Vorobjova (eesti k, vene k, inglise k),
tel. 5393 9218,
e-post anna.vorobjova@sotsiaalkindlustusamet.ee
Keskväljak 1, Jõhvi  
 
 
 
Elen Kinnep (eesti k, inglise k)
Tel. 5393 6428;  
e-post elen.kinnep@sotsiaalkindlustusamet.ee
Lai 14, Pärnu
 
 
 

Veel uudiseid samal teemal

Maarja Kuldjärv, projektijuht
03.12.2021

Jätkuvad tugiteenused kasuperedele

Sotsiaalkindlustusamet pakub juba 2016. aastast koos lepingupartneritega hooldus-, eestkoste- ja lapsendajaperedele tugiteenuseid. Tegevusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Hetkel on lõppemas hange, et Eestimaa pered saaksid tugiteenuseid ka 2022. aastal.

Elo Tenusaar, sotsiaalkindlustusameti hooldus- ja lapsendajaperede hindamise spetsialist
03.12.2021

Asendushooldusteenuse enamaarvulised paigutused kahe aasta vaates

1. jaanuaril 2020 jõustus sotsiaalhoolekandeseaduse nõue, mis puudutab asendus- ja perekodus asendushooldusel olevate laste maksimaalset arvu ühes peres. Kui 31. detsembrini 2019 võis pere koosneda kuni kaheksast lapsest, siis alates 1. jaanuarist 2020 on asendus- ja perekodu pere maksimaalne suurus kuus last.