Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ukraina sõjapõgenike lühiajaliseks majutamiseks kuulutatakse välja uus hange

laps ja majake

Sotsiaalkindlustusamet koostöös Riigi Tugiteenuste Keskusega kuulutab välja rahvusvahelise hanke, et leida majutuskohti Eestisse jõudnud sõjapõgenikele.

Sotsiaalkindlustusameti peadirektori Maret Maripuu sõnul on Eesti taganud peavarju kõigile siia saabunud põgenikele, kes sellist abi on vajanud. „Jätkame abi pakkumist seni, kuni ukrainlased seda vajavad. Soovime leida täiendavaid majutuspartnereid, kellega sõlmida raamlepinguid ning olla valmis ka juhuks, kui abivajajate hulk peaks oluliselt suurenema,“ ütles  ta. „Oleme tänulikud majutusasutustele, kes leidsid võimaluse sõja jalust saabunuile pakkuda turvalist peavarju. Ootame seekordses hankes osalema nii uusi huvilisi kui ka seniseid majutuse lepingupartnerid,“ lisas Maripuu.

Nõuded majutusettevõtetele on kirjeldatud riigihangete registris avaldatud riigihanke alusdokumentides. Näiteks peab majutusettevõte pakkuma vähemalt 20 voodikohta ning asuma kohas, kus on toimiv ühistransport, millega pääseb kuni tunnise sõidu järel poodi, perearsti juurde, kasutama riigiteenuseid.  Kui majutuskoht võtab vastu lemmikloomadega põgenikke, tuleb esitada kalkulatsiooni lemmikloomade majutuse kohta. Majutuskohas peab olema tööruum sotsiaalkindlustusameti töötajatele, kes nõustavad  sõjapõgenikke teel iseseisvasse ellu.

Uus hange on jagatud kaheks eraldi osaks - majutusteenus koos toitlustusega, ning majutusteenus toidu valmistamise võimalusega. Majutumine toidu valmistamise võimalusega tingimustes toetab paremini iseseisvat hakkamasaamist.

„Pakkumised tuleb esitada e-riigihangete keskkonnas 21. oktoobriks riigihanke „Majutamise teenuse osutamine Sotsiaalkindlustusametile“ juures.  Paneme pakkujatele südamele, et nad varuksid aega pakkumuste koostamiseks ja esitamiseks, et vältida vigu ja  nendega kaasneda võivaid negatiivseid otsuseid,“ märkis RTK riigihangete osakonna juhataja Kati Eller.

Edukate pakkujatega sõlmitakse raamlepingud kehtivusega kuni  31.12.2025  või kuni raamlepingu mahu täitumiseni. Raamlepingute kogumahuks on planeeritud 150 miljonit eurot, mille eest saab sotsiaalkindlustusamet vajadusel lepingupartneritelt majutusteenuseid osta.

Hanke tingimustega on võimalik tutvuda riigihangete registris aadressil: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/4989960/general-info  

 

Riina Soobik

Kriisikommunikatsiooni juht
Sotsiaalkindlustusamet
[email protected]
[email protected]
53400736
Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn