Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Hooldusperede registris on ootel 30 sobivaks hinnatud peret

hoolduspere

Eestis kasvab praegu ligi 800 last asutusepõhisel asendushooldusel, vana nimega lastekodus.
Igal aastal eraldatakse perekonnast umbes 250 last, kellest üle poole vajavad asendushooldust. Sünniperest lahkumine on lapse jaoks raske sündmus. Seetõttu on ääretult oluline otsida talle toetav, mõistev ja turvaline kodu. Vahel õnnestub leida lapsele uus elupaik lähedaste juures, ometi ei ole see alati võimalik. Sel juhul saabki just hoolduspere pakkuda lapsele kodusoojust ja armastust.

Sotsiaalkindlustusamet tegeleb igapäevaselt uute hooldusperede värbamise, hindamise ja ettevalmistamisega. Hooldusperede registris STAR on tänase seisuga ootel 30 sobivaks hinnatud peret, kes on kõik valmis pakkuma kodu seda vajavale lapsele. Paljud neist peredest on ootel juba kuid, mõned koguni üle aasta. Pered on erinevad — oma koosseisult ja geograafiliselt asukohalt, aga neid kõiki ühendab valmisolek ja soov avada oma koduuksed ja südamed hooldusperet vajavale lapsele. Registrist võib leida peresid, kes on valmis hooldama erinevaid lapsi —  ka teismelisi või erivajadusega lapsi, pikemaajaliselt või ka lühiajaliselt.

Lisaks sobilikuks tunnistatud hooldusperedele leidub Eestis ka kriisihooldusperesid —  Lääne-Virumaal ning Viljandi ja Põlva vallas. Kriisihoolduspere pakub ajutist perepõhist alternatiivi turvakoduteenusele kuni 90 päeva jooksul, vajadusel kauem. Infot kriisihooldusperede projekti ja vabade perede olemasolu kohta saab siit: sotsiaalkindlustusamet.ee/et/kriisihoolduspere.

Enne lapse kriisihooldusperre elama paigutamist tuleb kohalikul omavalitsusel projektiga ühineda, sõlmida koostööleping projekti katusorganisatsiooni ehk SOS Lasteküla Eesti Ühinguga.

Sotsiaalkindlustusameti spetsialistid on alati valmis andma omavalitsuste lastekaitsetöötajatele perede kohta lisainfot ning aitama leida igale lapsele just talle sobiv pere. Lastekaitsetöötajad, ärge kõhelge meiega ühendust võtmast! Üheskoos peame tegema kõik, mis meie võimuses, et kõik lapsed saaksid kasvada peres.

Lapse hooldusperre elama asumise kohta oleme koostanud ka juhendi (PDF) (PDF), kuidas kogu protsessi võimalikult lapsekeskselt korraldada.

 

Irje Tammeleht
Lapsendaja- ja hooldusperede hindamise teenuse juht
Sotsiaalkindlustusamet
5309 1597
[email protected]

Veel uudiseid samal teemal

kiik
22.11.2022

Kas katkisest kodust tulles on võimalik terveks jääda või terveks saada? ETV dokksari „Koduteel“ tutvustab pere hoolest ilma jäänud noorte lugusid

Alates 28. novembrist on esmaspäeviti kell 20.00 ETV eetris uus dokumentaalsaatesari „Koduteel“, mis tutvustab asendushooldusel kasvanud laste ja noorte ning neid ümbritsevate täiskasvanute raskeid, ent südamlikke lugusid.

hoolduspere logo
16.11.2022

Seminar „Vanemate hoolest ilma jäänud laps – mis on tema seljakotis ja mida sellega peale hakata?“

Mida vajab vanemate hoolest ilma jäänud laps? Mida teha, et pereootel laps jõuaks armastavasse ja hoolivasse perre? Kuidas seda last edasises elus aidata ja toetada? Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse 17. detsembril TLÜ-s toimuval seminaril.