Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Uued kriisihoolduspered Lääne-Harju ja Toila vallas

hoolduspere

Kriisihoolduspere pakub ajutiselt perekonnast eraldatud või kriisiolukorda sattunud lapsele turvalist võimalust viibida perekeskkonnas, kuni selgub lapse edasine pikaajaline elukorraldus.

Nüüd ootavad lapsi kaks uut kriisihooldusperet Lääne-Harju ja Toila vallas:

  • Lääne-Harju valla kriisihoolduspere ootab ühte eesti- või venekeelset last. Võimalik on paigutada ka kaks last, kui nad on ühest perest
  • Toila valla kriisihoolduspere ootab ühte eesti- või venekeelset last

Kriisihoolduspere on valmis last vastu võtma lühikese etteteatamisega (kaks tundi). Lapse peres viibimise ajal tagab kriisihoolduspere lapse põhivajaduste rahuldamise, emotsionaalse toetuse, hariduse jätkamise jms. Kriisihoolduspere teenus kestab kuni 90 päeva, vajadusel saab lapse peres viibimist pikendada lõpliku kohtuotsuse tegemiseni.

Jätkuvalt pakuvad lastele ajutist hoolitsust ja tuge kolm kogenud kriisihooldusperet Põlva vallas, Tapa linnas ja Viljandi vallas:

  • Põlva valla pere ootab kuni kahte eesti- või venekeelset last
  • Tapa linna pere ootab ühte eestikeelset last
  • Viljandi valla pere ootab ühte eestikeelset last. Võimalik on paigutada ka kaks last, kui nad on ühest perest

Projektiga saavad liituda ka uued kohalikud omavalitsused.

Alates 2021. aastast on lapsed viibinud kriisihooldusperes kahekümnel korral. Laste vanus on olnud neljast kuust kuni seitsmeteistkümne aastani ja peres viibimise aeg on varieerunud kahest päevast kuni kolme ja poole kuuni.

Infot vabade kohtade ja projektiga liitumise kohta saab Elmet Puhmilt telefonil 5814 7797 ja e-posti aadressil [email protected]

Lisainfot: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/kriisihoolduspere

Veel uudiseid samal teemal

kiik
22.11.2022

Kas katkisest kodust tulles on võimalik terveks jääda või terveks saada? ETV dokksari „Koduteel“ tutvustab pere hoolest ilma jäänud noorte lugusid

Alates 28. novembrist on esmaspäeviti kell 20.00 ETV eetris uus dokumentaalsaatesari „Koduteel“, mis tutvustab asendushooldusel kasvanud laste ja noorte ning neid ümbritsevate täiskasvanute raskeid, ent südamlikke lugusid.

hoolduspere logo
16.11.2022

Seminar „Vanemate hoolest ilma jäänud laps – mis on tema seljakotis ja mida sellega peale hakata?“

Mida vajab vanemate hoolest ilma jäänud laps? Mida teha, et pereootel laps jõuaks armastavasse ja hoolivasse perre? Kuidas seda last edasises elus aidata ja toetada? Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse 17. detsembril TLÜ-s toimuval seminaril.