Vanaduspension
Riikliku vanaduspensioni eesmärk on tagada inimesele vanas eas igakuine sissetulek. Vanaduspensioni saamiseks peab sul olema 15 aastat pensionistaaži.
Loe edasiPaindlik pension
Paindlik vanaduspension on 2021. aastal kehtima hakanud uus pensioniliik, mis vahetab välja senise ennetähtaegse ja edasilükatud vanaduspensioni.
Loe edasiEnnetähtaegne vanaduspension
Ennetähtaegne vanaduspension on alates 2021. aastast järk-järgult kaduv pensioniliik. Kuni 2025. aastani saab varem pensionile jääda soovija ise valida, kas jääb ennetähtaegsele vanaduspensionile või paindlikule vanaduspensionile.
Loe edasiEdasilükatud vanaduspension
Kui jääd edasilükatud vanaduspensionile, suureneb sinu vanaduspension 0,9% iga kuu eest, mis on möödunud sinu vanaduspensioni ikka jõudmisest.
Loe edasiRahvapension
Kui sul pole pensioniikka jõudes õigust vanaduspensionile pensionistaaži puudumise tõttu ning oled vahetult elanud vähemalt viis aastat enne taotlemist Eestis, on sul õigus rahvapensionile 336,39 eurot kuus
Loe edasiSoodustingimustel vanaduspension
Soodustingimustel vanaduspension annab sulle õiguse minna pensionile enne vanaduspensioniiga. Selle õiguse saad sa näiteks vähemalt kolme lapse või puudega lapse kasvatamise eest või kui oled töötanud tervistkahjustavatel kutsealadel. Kui jääd neil tingimustel varem vanaduspensionile, siis sinu pensioni suurus ei vähene.
Loe edasiEripensionid, kutsealade ja ametikohtade sooduspensionid
Kui oled töötanud politseiniku, prokuröri, kaitseväelase, kohtuniku, parlamendiliikme, riigikontrolöri või õiguskantslerina, on sul õigus kutsealade ja ametikohtade sooduspensionile. Väljateenitud aastate pensionile on sul õigus minna, kui oled töötanud kutsealal, millega kaasneb enne pensioniikka jõudmist kutsealase töövõime kaotus või vähenemine ehk selle tõttu ei saa sa enam sellel kutsealal või ametikohal töötada.
Loe edasiToitjakaotuspension
Kui keegi perekonnas sureb, toetab riik tema ülalpeetavaid, makstes neile toitjakaotuspensioni
Loe edasiViimati uuendatud 17.03.2023