Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tartu Laste Tugikeskus

Aadress
Kaunase pst 11-2/3, Tartu
Piirkond
Tartu maakond
Telefon
E-posti aadress
Sihtgrupp
kov abivajavad lapsed
Majutus
Ei
Mobiilne teenus
Ei

Tartu Laste Tugikeskus on oma tegevust alustanud 1995. aastal. Tugikeskuse sihtgrupi moodustavad lapsed ja noored kuni 18. eluaastani ning nende pered ja võrgustik. Tugikeskus on olnud pikaajaline koostööpartner kohalikele omavalitsustele traumatiseeritud lastele ja nende peredele psühholoogilise toe ja kriisiabi pakkumises. Rehabilitatsiooniteenuse pakkumist alustas Tugikeskus alaealiste komisjoni poolt suunatud noortega. 2018. aastast, kui alaealiste komisjonide tegevuse lõppes, algatab kohaliku omavalitsuse lastekaitse spetsialist Tugikeskusesse rehabilitatsiooniteenusele suunamise. Tartu Laste Tugikeskuse rehabilitatsioonimeeskonnas on 6 põhispetsialisti: 4 kliinilist psühholoogi, eripedagoog ja sotsiaaltöötaja. Tugikeskuse meeskonna spetsialistid omavad pikaajalist kogemust psühholoogilises, sotsiaalses ja õppenõustamises. Psühholoogid omavad terapeudi pädevust ja on läbinud erinevate teraapiasuundade väljaõpped: pereteraapia, kognitiiv-käitumusteraapia ja gestaltteraapia. Spetsialistid hoiavad oma kõrget kvalifikatsiooni regulaarsete kovisioonide, supervisioonide ja koolitustega. Meeskonna psühholoogid ise koolitavad kasvatusliku teadikkuse ja oskuste tõstmiseks lapsevanemaid (“Imelised aastad” põhi- ja jätkuprogrammis) ja asenduskodu personali. Tartu Laste Tugikeskus asub Tartus Anne linnaosas korrusmaja esimesel korrusel koduse õhkkonnaga ruumides. Lähemalt tulijal on lihtne kohale jõuda jalgsi või ühistranspordiga. Autoga tulles on maja ümber parkimisvõimalus.

Tegeleme laste ja kuni 18 aastaste noortega ja nende peredega. Oleme meeskond, kus on psühholoog-psühhoterapeudid, sotsiaalpedagoog ja eripedagoog.
Peame meeskonna tugevuseks eklektilisust, meil on esindatud erinevad teraapiasuunad: pereteraapia, kognitiiv-käitumisteraapia ja gestaltteraapia.